No make-up

03.01.2021

Možná by mě ani dříve nenapadlo, že toto období u mně někdy nastane. Malování a zkrášlování mého už tak "dokonalého" obličeje bylo pro mě určitým rituálem a hlavně kreativním vyžitím. Jak se humorem říká, že si některé ženy malují na ksicht obličej, tak já jsem si na něj malovala umělecké dílo. Prostě mě to bavilo.

Avšak jen do jisté doby. Před několika týdny mi několik na sobě nezávislých mužů řeklo, že mi to bez make-upu sluší o hodně víc. Tak jsem se nad tím zamyslela, a rozhodla se s radostí, že tedy se už malovat nebudu a uvidím, jak se budu sama sobě líbit a jak se budu cítit.

Musím říct, že ze začátku celkem pohoda. Ušetřila jsem spoustu času na malůvky na obličej a místo toho jsem si malovala umělecká díla na papír. :) V podstatě nepoužívám aktuálně žádnou kosmetiku kromě přírodního mýdla, egyptské jílové masky, arganového oleje a mýdlového kamene. Není divu, že se mi po takové přírodní očistě a make-up detoxu začaly dělat pupínky.

Cože? Jak je to možné? Póry se zaradovaly, a začaly se čistit, tak jak si to přály už od minulých Vánoc.

A pro mně přišla další lekce. Tak, a teď milá Verunko trénuj lekci sebepřijetí v praxi.

Musím říct, že chodit s červenými pupínky na bradě, jakoby mi bylo 15 let, není úplně příjemné. Avšak zjistila jsem, že nikdo jiný kromě mně, to vlastně neřeší.

Tak jsem si zopakovala známou poučku z kvantové fyziky. Záleží na nás, jakou optikou pozorujeme realitu. Podle toho pak i okolí pozoruje nás.

Naučila jsem se také chodit na rande v podstatě absolutně "nepřipravená". Nenamaluji se, nedělám si hlavu s vlasy na hlavě :), obleču si, co je mi zrovna pohodlné, a jdu. A je to skvělá lekce i pro druhou polovičku. Vidí mě totiž přesně takovou jaká jsem. Taková jaká budu, když třeba ráno vylezu z postele. No make-up face. :D

Tak dobrá tedy! Začala jsem se vidět jako nekonečně krásná, dokonalá žena s aktuálně trochu nedokonalou pletí. A co se dělo? Vlastně nic, pohoda. Přijala jsem to a díky tomu mi to už nevadí. Tančím si dál ulicí.

Tím chci jen říct, že někdy je dobré udělat malou změnu a pozorovat, jak nám to postupně mění naše vnímání o sobě. Neříkám, že už se nikdy nenamaluju, ale každopádně ten pocit čisté a lehké pleti a ušetřeného času za to opravdu stojí.