Jak zklidnit naši mysl?

03.01.2021

Chci se zlepšit v angličtině, a tak jsem se rozhodla sledovat videa v angličtině a překládat si je. Začala jsem s videii pro mě zatím nejvíc inspirující bytosti v mém životě - Paramahamsy Swamiho Vishwanandy. Ve svém ašramu, Shree peetha nilaya, dává pravidelně zajímavé přednášky.

Ta dnešní byla o problému většiny lidí, a to - naučit se zastavit svoje myšlení. Víte, že máme denně až 60 000 myšlenek? A myšlenky vyvolávají emoce... a emoce nám ubírají energii.

Existují názory, že mysl nejde úplně vypnout, ale můj názor je, že určitě je možné ji zklidnit a zpomalit jejich tok. A to tím, že se zaměříme na jednu věc. Někdo si rád maluje, někdo zpívá, běhá a někdo mantruje... :) A když zpomalíme svoji mysl, vytváříme tím prostor pro nová uvědomění a vyšší inspiraci. Jsem vděčná, že se to děje.

Zpívání nebo chantování manter na růženci má velkou sílu. Nejen z důvodu, že mysl se opravdu zklidní, ale každá mantra s sebou nes také specifickou informaci, které očišťuje naše vědomí. Mantry můžete odříkávat v duchu nebo nahlas. Můžete si vybrat mantru, která s vámi rezonuje - budhistickou, hinduistickou nebo klidně i českou. Více o mantrách napíšu v samostatném článku